O NAS

WSPINANIE – BEZPIECZNA RADOŚĆ RUCHU

Wspinanie jest jedną z bardziej popularnych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce i na świecie. Ogromną zaletą wspinaczki jest jej wszechstronny, pozytywny wpływ na organizm człowieka, oraz dostępność dla szerokiego grona odbiorców, korzystających z licznie powstających sztucznych ścian wspinaczkowych. Wspinaczka rozwija się jako sport uprawiany w gronie znajomych, w atmosferze dobrej zabawy, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa, nad którym czuwa wykwalifikowana obsługa ścian wspinaczkowych.

Wspinaczka na sztucznych ścianach od dawna stanowi możliwość treningu dla doświadczonych wspinaczy, jednak w ostatnich latach sztuczne ściany powstają w celu zapewnienia rekreacji dla osób początkujących, amatorów, nie mających dotychczasowo żadnej styczności ze wspinaniem.

Ogromną popularnością wspinanie cieszy się wśród dzieci, które ogromną ilość energii doskonale mogą spożytkować poprzez wspinaczkę. Sport ten zapewnia wspaniałą zabawę, wspomaga rozwój psychoruchowy, rozwija zapał aktywnego spędzania czasu.

Coraz częściej wspinanie stanowi też formę rehabilitacji, oraz zajęć wspomagających leczenie osób z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi.

FIRMA MONOLIT

Działamy na rynku Polskim i Europejskim. Nieprzerwanie od 1995 roku, robimy wszystko by popularyzować wspinanie i udostępniać ten sport każdemu od Polski, aż po kraje Unii Europejskiej. Wiele naszych projektów jest w trakcie, lub czeka na realizację. Jesteśmy prawdopodobnie liderem w branży ścian wspinaczkowych w Polsce.

DLACZEGO JESTEŚMY NAJLEPSI?

Firmę Monolit tworzą ludzie od lat związani ze wspinaniem – sportowym, wysokogórskim, skałkowym. Wspinanie to nasza pasja i zawód – jesteśmy profesjonalistami. Proponowane przez nas rozwiązania są wynikiem naszych własnych doświadczeń, dlatego ciągle udoskonalamy nasze technologie, wkładając w rozwój firmy wiele zaangażowania i wysiłku.

To dlatego jesteśmy najlepsi – kochamy to, co tworzymy. Dzięki temu zapewniamy maksymalne skupienie na potrzebach i oczekiwaniach klientów. Od Waszej pierwszej myśli o zbudowaniu ściany, aż do jej otwarcia, zawsze jesteśmy gotowi służyć profesjonalną pomocą i radą.

Nasze ściany funkcjonują w szkołach, halach sportowych, na placach zabaw, w klubach fitness, w dużych centrach handlowych, na basenach, w centrach sportowo-rekreacyjnych.

Forma i struktura powierzchni wspinaczkowych dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów – budujemy ściany z paneli płaskich, o dobrych parametrach tarciowych, oraz paneli skało-podobnych o różnym stopniu skomplikowania, aż do paneli imitujących swym kształtem i fakturą prawdziwe powierzchnie skalne.

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE

Bezpieczeństwo wspinających się jest dla nas sprawą najważniejszą. Dlatego projektujemy, produkujemy i budujemy nasze ściany zgodnie z EUROPEJSKĄ NORMĄ EN12572 dotyczącą ścian wspinaczkowych. Wszelkie stosowane przez nas materiały, a także dostarczany sprzęt wspinaczkowy posiadają wymagane atesty i certyfikaty.

SZKOLENIA

Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla użytkowników i najwyższej jakości usług, prowadzimy SZKOLENIA DLA OBSŁUGI ŚCIAN WSPINACZKOWYCH, co pozwala na profesjonalne przygotowanie personelu opiekującego się ścianą wspinaczkową, którym mogą być nauczyciele WF-u, a także osoby nie związane profesjonalnie ze sportem, będące po prostu sprawne fizycznie.

Aktualności:

DLACZEGO JESTEŚMY NAJLEPSI?

Firmę MONOLIT tworzą ludzie od lat związani ze wspinaniem – sportowym, wysokogórskim, skałkowym. Wspinanie to nasza pasja i zawód – jesteśmy profesjonalistami. Proponowane przez nas rozwiązania są wynikiem naszych własnych doświadczeń, dlatego ciągle udoskonalamy nasze technologie, wkładając w rozwój firmy wiele zaangażowania i wysiłku. To dlatego jesteśmy najlepsi – kochamy to, co tworzymy. Dzięki temu […]

WSPINANIE – BEZPIECZNA RADOŚĆ RUCHU

Wspinanie jest jedną z bardziej popularnych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce i na świecie. Ogromną zaletą wspinaczki jest jej wszechstronny, pozytywny wpływ na organizm człowieka, oraz dostępność dla szerokiego grona odbiorców, korzystających z licznie powstających sztucznych ścian wspinaczkowych. Wspinaczka rozwija się jako sport uprawiany w gronie znajomych, w atmosferze dobrej zabawy, przy […]

facebook

Partnerzy